Wróć na góręSzkoła Podstawowa nr 1
im. Noblistów Polskich w Olsztynku

ul.Górna 5 11-015 Olsztynek
tel. (89) 519-26-02

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

film

Skąd pochodzi nazwa ANDRZEJKI?

Skąd pochodzi nazwa ANDRZEJKI? Jak kiedyś obchodzono to święto? Co oznaczają poszczególne wróżby? Właśnie te, oraz wiele innych pytań mieli okazję zadać uczniowie klas I-III w Bibliotece Miejskiej w Olsztynku.Oprócz ciekawych opowieści o Andrzejkach, bawiliśmy się wróżbami i z przymrużeniem oka "patrzyliśmy w przyszłość". Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ciekawych zajęć :)


zdjęciaDzień Pluszowego Misia

25 listopada br. w bibliotece szkolnej odbyły się obchody Dnia Pluszowego Misia z udziałem dzieci z oddziałów przedszkolnych. Najmłodsi czytelnicy w trakcie spotkania poznali historię powstania tej uroczej zabawki oraz najpopularniejszych misiowych bohaterów z książek i bajek telewizyjnych. Przedszkolaki rozwiązywały także karty pracy oraz pląsały w rytm piosenek o tym wyjątkowym pluszaku. Główną atrakcją była zabawa z Kubusiem Puchatkiem, honorowym gościem spotkania.
LIMERYKOMANIA

W ostatnim czasie odbył się konkurs poetycki w ramach realizacji projektu edukacyjnegoŚladami Noblistów Polskich – Wisława Szymborska.
Uczniowie klas VI – VIII wzięli udział w konkursie na limeryk, który był jedną z ulubionych form poetyckich tegorocznej patronki . W związku z rokiem noblistki na lekcjach języka polskiego uczniowie starszych roczników poznali genezę i budowę limeryku oraz zmierzyli się z taką formą artystycznego wyrazu.
Komisja konkursowa w składzie: V. Panasiuk-Michalak, G. Niestępska oraz M. Zapadka przyznała dwa tytuły laureata konkursu. Jeden otrzymała Weronika Kowalewska, a drugi Bartosz Sobierajski z klasy 8b.
Serdecznie gratulujemy !!!!

Organizatorzy
JESIENNE REFLEKSJE

W ostatnim czasie odbył się konkurs poetycki w ramach realizacji projektu edukacyjnego Śladami Noblistów Polskich – Wisława Szymborska.
Uczniowie klas IV – V wzięli udział w konkursie „Jesienne refleksje” w ramach, którego tworzyli własne wiersze o jesiennej tematyce. Powstały ciekawe oraz oryginalne teksty. Uczniowie klas młodszych wykazali się dużą kreatywnością.

Komisja konkursowa w składzie: V. Panasiuk-Michalak, G. Niestępska oraz M. Zapadka przyznała:
I miejsce - Filipowi Sierucie z z klasy 5a
II miejsce – Aleksandrze Klonowskiej z klasy 4b
III miejsce – Jakubowi Warmińskiemu z klasy 5a

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy !!

Organizatorzy
Covid-19

Szanowni Państwo
W związku zakażeniem Covid-19 - uczniowie klasy 1a będą objęci edukacją zdalną w dniach 25.11.2021r. do 3 grudnia 2021r. Uczniów obowiązuje kwarantanna do 4 grudnia 2021r.(włącznie) Ustalenia podjęto po konsultacji z przedstawicielem Sanepid-u oraz Burmistrzem Olsztynka.

Dyrektor szkoły
Irena Jędruszewska
💗 WOLONTARIAT!🧸

Wolontariat 🧸Udało się! 🧸
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom w akcję „Nie bij mnie! Kochaj mnie!”
Po raz pierwszy Wolontariusze Przedszkola i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich włączyli się w ogólnopolską akcję „Historia Misia”.
Zapoczątkował ją w 2013r Jurek Owsiak i Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszym zadaniem wolontariuszy było zaprezentowanie na zajęciach lekcyjnych „Konwencji o Prawach Dziecka”, którą uchwalono w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowano przez Polskę w 1991 roku. W związku z tym zawsze 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Do zbierania misi uczniowie Szkolnego KołaWolontariatu zmobilizowali całą społeczność szkolną, aby potem przyniesione maskotki obandażować, przykleić im plasterki, a następnie roznieść pluszaki po całym mieście. W ten sposób zwracamy uwagę na problem przemocy wobec dzieci, na który nie wyrażamy zgody.
Dlatego pluszowe maskotki pojawiły dziś się w różnych częściach naszego Olsztynka! Jeżeli widzisz takiego misia, zabierz go do domu i zaopiekuj się nim! 🧸🧸🧸


zdjęciaOferta sesji zdjęciowej

Covid-19

Szanowni Państwo
W związku zakażeniem Covid-19 - uczniowie klasy 8b będą objęci edukacją zdalną w dniach 23.11.2021r. do 29 listopada 2021r. Uczniów obowiązuje kwarantanna do 29 listopada 2021r.(włącznie) Uczniowie zaszczepieni przeciw COVID uczestniczą w edukacji zdalnej - ale nie są objęci kwarantanną. Uczniów ,którzy nie zostali zaszczepieni, obowiązuje kwarantanna. Ustalenia podjęto po konsultacji z przedstawicielem Sanepid-u oraz Burmistrzem Olsztynka.

Dyrektor szkoły
Irena Jędruszewska
💓 WOLONTARIAT!

Akcja zbierania środków medycznych dobiegła końca . 16 listopada wolontariusze przekazali materiały do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynku. Zaangażowało się wielu uczniów począwszy od tych najmłodszych z klas 1b, 2a a także starszych z klasy 8d. Zmobilizowały się całe klasy 5b i 8a działając wspólnie na rzecz potrzebujących. Największe jednak podziękowania należą się wolontariuszom z klas 4a, 4b, 5a, 5b, 6a, 7a, 7c, 8a i 8b. Wyrażamy wielką wdzięczność Rodzicom, którzy przez swoją hojność uczą prawdy, że żyjemy dla innych. Dziękujemy, że wspólnie możemy nieść dobro!!!


zdjęcia"Jesteśmy Polką i Polakiem" i Hymn Polski w wykonaniu naszych uczniów

"Jesteśmy Polką i Polakiem" w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły


film


Hymn Polski w wykonaniu uczniów klas drugich naszej Szkoły

filmWolontariat 💓 🧸

Szkolne Koło Wolontariatu organizuje po raz pierwszy akcja MIŚ 🧸 "Nie bij mnie kochaj mnie" zainicjowaną w 2013 r. przez WOŚP. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci oraz braku reakcji dorosłych na akty krzywdzenia najmłodszych. Polega ona na pozostawianiu w różnych miejscach poranionych maskotek, które symbolizujó cierpienie dzieci. Do mórym nie będziesz tęsknić, oddaj go walontariuszom w twojej klasie do 15 listopada. Zostaną one zabandażowane i pozostawione w różnych miejscach Olsztynka po 20 listopada - w tym dniu przypada Międzynaroą.

Rajd Pieszy "Łazik"

Jesienny Rajd Pieszy "Łazik" - już za Nami. Blisko 40km pokonanych w 3 dni pieszo przez naszych uczniów wraz z opiekunami, p. Magdą, p. Piotrem i p. Jackiem. W tym roku trasa wiodła od Łyny przez Maróz Ośrodek Wypoczynkowy "Syrenka" w Marózie i Perkoz Perkoz Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZHP do Olsztynka. Tradycja naszych rajdów to już kilkanaście lat, cieszymy się bardzo, że mogliśmy do niej w końcu powrócić ,zdjęciaRekrutacja

Wpisy archiwalne
Reklama